Facebook reklaami eesmärgid (ja mida millal kasutada)

facebook reklaami eesmärgid
Image

1. Awareness (kategooria)

Awareness kategooriat kasutatakse siis, kui soovitakse suurendada bränditeadlikkust, suunates reklaami sarnaste brändide fännidele. Lisaks kasutatakse Awareness kategooria eesmärke selleks, et viia reklaam võimalikult paljude inimesteni.

1.1 Brand Awareness

Image

Brand awareness eesmärk viib reklaami inimesteni, kes suurema tõenäosusega brändidega seotud reklaame jälgivad. Teil on võimalik näidata enda brändi inimestele, kes on näidanud huvi teiste brändide vastu (näiteks Hugo Boss, Mercedes-Benz jt - valikuid on lõputult).

See reklaami tüüp sobib kõige paremini esimese puutepunkti tegemiseks Teie brändi ja publiku vahel, kes ei ole teist varem kuulnud.

1.2 Reach

Image

Reach eesmärk on sarnane eelnevalt mainitud Brand awareness-ile, aga reachi eesmärk on reklaam viia võimalikult paljude inimesteni.

Samuti võimaldab Reach piirata reklaami näitamise sagedust ühe inimese kohta - see on oluline, sest kui reklaami liiga tihti näidata, kipuvad inimesed negatiivset tagasisidet jätma või "reportima" ehk kaebama Facebookile, et nad ei soovi rohkem sellelt ettevõttelt reklaame näha.

Kaebused mõjutavad ka reklaami üldist asjakohasuse skoori, näitamise sagedust ning võivad isegi reklaamitegija kasutaja peatada.

Reach eesmärk on ka tõhus viis reklaam viia sihitud publikuni või olemasolevate jälgijateni madala hinna eest.

2. Consideration (kategooria)

Consideration kategooriat kasutatakse põhiliselt aktiivsuse ning liikluse loomiseks siis, kui soovitakse laiendada ettevõtte kõlapinda Facebookis. Liikluse loomise (ehk kodulehe külastajate arvu suurendamise) üks eesmärkidest on ka Facebook Pixelile andmete kogumine.

2.1 Traffic

Image

Traffic eesmärk on üks olulisemaid Facebooki reklaami tegemise meetoditest, sest see võimaldab külastajaid suunata kuhu tahes - olgu see Teie koduleht, e-pood, artikkel Postimehes, landing page, võimalusi on lõputult!

2.2 Engagement

Image

Engagement reklaamitüüp on oluline selleks, et kasvatada reklaami või postituse haaratavust.

Engagement kampaaniaga on lisaks võimalik reklaame suunata Facebooki lehele laikide saamise eesmärgiga. Facebook lehe laigid on olulised, sest reklaamid tulevad alati teie Facebooki lehe alt.

Uurides ettevõtet lähemalt, viskavad inimesed aeg-ajalt pilgu peale ka lehele, millelt reklaam tuleb.

2.3 App Installs

Image

App installs kampaania eesmärk on suunata reklaam inimestele, kes on läbi Facebooki äppe tõmmanud.

Antud reklaami tüüp on kasulik äppide omanikele kes soovivad rohkem tõmbamisi saada.

2.4 Video Views

Image

Video on üks olulisemaid sisuliike - kunagi varem ei ole see olnud tähtsam, kui praegu.

Videoga on võimalik öelda kordades rohkem kui piltide ja tekstiga. Seetõttu tasuks mahukama reklaamikampaania puhul kindlasti panustada kvaliteetse videomaterjali tegemisse.

Kuna suur osa videoreklaamidest Facebookis kuvatakse "mute" peal, on oluline, et videol oleksid subtiitrid.

Video Views reklaamikampaania võimaldab hiljem suunata reklaami inimestele, kes vaatasid videost 25%, 50%, 75% või 100%. See on suurepärane võimalus reklaami tagasisuunamiseks, sest inimesed, kes vaatasid videost näiteks 50%, on kordades suurema tõenäosusega huvitatud Teie pakkumisest.

Videoreklaam toimib hästi ka toodete reklaamimiseks, sest Teil tekib võimalus oma toodet esitleda ning seeläbi selgelt välja tuua toote omadused.

Laias laastus jagunevad videoreklaamid kolmeks:

  • Lühikesed videod - 0:00-0:30 sekundit;
  • Traditsioonilises stiilis reklaamid - 0:30-2:00;
  • Pikad videod (hariva loomuga) - 2:00 - 6:00

NB. üldjuhul soovitame Facebooki reklaami puhul videod lühikese ja tabavana hoida.

3 Olulist asja mida üks hea Facebooki reklaamvideo sisaldab:

  • Haak - Esimesed 3-7 sekundit videost on kõige oluliseimad - keskenduda tuleks tähelepanu püüdmisele.
  • Tugev sisu - video peab olema selge ja õpetlik või meelelahutuslik.
  • Tegutsemise kutse - video lõpus on oluline välja tuua mida te soovite, et vaataja teeks. Näiteks võib suunata vaatajaid ostma, lugema, laikima.

 

2.5 Lead Generation

Image

Lead Generation reklaamitüüp võimaldab kasutada Facebooki platvormi kontaktinfo kogumiseks.

See kampaania on ideaalne ettevõtete jaoks, kes soovivad suurendada e-mailide nimekirja uudiskirjade ja reklaamide jaoks.

See reklaamitüüp võimaldab lisada nõutavad väljad nagu näiteks nimi, e-mail, telefoni number - kallimate toodete ja teenuste puhul soovivad inimesed tihtipeale telefoni teel konsulteerida.

Pakutavate toodete / teenuste nappus on hea viis inimesi tegutsemisele suunata, sest üldjuhul ei soovita heast pakkumisest ilma jääda.

2.6 Messages

Image

Messages kampaania võimaldab reklaami võimendada läbi Facebooki messengeri.

Click to messenger lisab reklaami juurde nupu, millele vajutades avaneb vestlus teie lehe ja reklaami nägija vahel. See kampaania annab suurepärase võimaluse astuda potentsiaalsete klientidega vestlusesse ning vastata küsimustele, mis neil tekkida võivad - inimeselt inimesele müük on tunduvalt tõhusam, kui lihtsalt teksti-, pildi- või videoreklaam.

3. Conversion (kategooria)

Conversion kategooria alla kuuluvad kampaaniad, millega anname Facebookile selge ülesande optimeerida reklaame meie soovitud tegevustele (tavaliselt näiteks päringu saatmine, e-poe ost, uudiskirjaga liitumine - piire ei ole seni, kuni tegevus on Facebook Pixeliga mõõdetav).

3.1 Conversions

Image

Conversion (eesti keeles konversioon) kampaaniad kasutavad Facebooki mahukat andmebaasi selleks, et leida teie tootele või teenusele ideaalne klient.

Luues Conversion kampaania, ütlete te, et Facebook leiaks teisi inimesi, kes on võimalikult sarnased inimestega, kes teie soovitud tegevusi juba teinud on (ostnud, saatnud päringu, vaadanud teie videot jne). Conversion kampaaniat saab teha kõikidele pixeliga jälgitavatele eventidele (ehk sündmustele).

Suur hulk Facebooki poolt jälgitavad konversioonisündmuseid on ette antud, aga olemas on ka võimalus ise sündmuste loomiseks soovitud parameetrite järgi.

3.2 Catalogue Sales

Image

Catalogue Sales on ainuke turunduseesmärk, mis ei vaja peale üles seadmist pidevat järelevalvet ning see on arvatavasti olulisim kampaania e-poodide jaoks.

Catalogue Sales võimaldab kasutada reklaamitüüpi, mida kutsutakse DPA-ks ehk Dynamic Product Ad. DPA abil saab reklaami suunata inimestele, kes on e-poes mõningaid tooteid juba vaadanud - see on eriti hea lahendus ettevõtetele, kellel on palju erinevaid tooteid. Süsteem töötab nii, et kui keegi on poes vaadanud ühte toodet, suunab DPA sama toote reklaami koheselt sellele inimesele Facebookis ning soovi korral saab lisada ka reklaamile juurde soodustuse.